KONSERWACJA I OCHRONA NADWOZIA

Zapytaj o termin

Serwis STYLAUTO, Ulanowskiego 23a, Wrocław,
Pon - Pt: 8:00 - 16:00

polerowanie_stylauto_serwis

W swojej ofercie posiadamy zabiegi konserwujące również nielakierowane elementy nadwozia, silniki, felgi czy szyby.
Zapraszamy do lektury, aby dowiedzieć się, czemu tak ważna jest ich konserwacja.

Zabezpieczenie felg

Felgi samochodu są elementem najbardziej narażonym na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych i wysokich temperatur. Gorący pył z klocków hamulcowych , sól czy mocna chemia może bardzo łatwo uszkodzić strukturę felgi. Jedynym skutecznym sposobem na ich zabezpieczenie jest aplikacja specjalnie zaprojektowanej powłoki ceramicznej odpornej na temperatury do 800*C oraz bardzo mocną chemię.

zabezpieczenie felg_stylautoserwis
silnik_mercedes_stylautoserwis

Mycie i konserwacja silnika

Warto zadbać o silnik, aby chronić go przed korozją. Jednak nie należy go myć i konserwować zbyt często, a jedynym miejscem, w którym można to robić jest profesjonalna myjnia. Nieumiejętne, samodzielne, mycie może np. doprowadzić do zalania filtra powietrza lub elementów elektrycznych, co często skutkuje uszkodzeniem silnika i szkodliwymi przepięciami. Następująca po umyciu konserwacja zabezpiecza silnik, chroniąc go przed wodą i wilgocią, a bród nie przylega w takim stopniu jak do silnika niezabezpieczonego.

Konserwacja uszczelek i gumy

Konserwowanie uszczelek , opon i elementów gumowych przekłada się bezpośrednio na ich trwałość . Zakonserwowana guma nabiera sprężystości, nie chłonie wody i nie blaknie. Zabezpieczone uszczelki nie przywierają do karoserii samochodu i spełniają swoje zadanie.

Konserwacja plastików

Samochodowe plastiki zewnętrzne narażone są na szkodliwe działanie promieni UV, które powoduje ich blaknięcie. Dlatego właśnie warto je zabezpieczać, aby nie dopuścić do przyśpieszonego procesu starzenia. Dobrze zabezpieczone elementy plastikowe nie wchłaniają wody. Zawsze cieszą oko właściciela i odpychają brud.

kosmetyki_stylautoserwis
stylauto_serwis

Zabezpieczenie szyb

Posiadamy w ofercie dwa rodzaje zabezpieczeń powierzchni szklanych. Jednym z nich jest powłoka hydrofobowa czyli tzw. niewidzialna wycieraczka. Zapewnia idealną widoczność nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Krople spadające na tak zabezpieczoną szybę nie łączą się w taflę zamazującą obraz. Dzięki temu powyżej prędkości 80km/h używanie wycieraczek przestaje być konieczne. Drugim sposobem zabezpieczenia jest powłoka ceramiczna. Dodatkowo chroni ona przed powstawaniem drobnych rys na powierzchni szła, a używanie wycieraczek staje się zbędne powyżej prędkości 60km/h!

ZADZWOŃ DO NAS

tel. 71 338 49 99
tel. 501-551-552
Umów wizytę w serwisie
Godziny otwarcia: 8:00-16:00

DOJAZD

Ulanowskiego 23 A, Wrocław
Mapa Google