SERWIS KLIMATYZACJI

Zapytaj o termin

Serwis STYLAUTO, Ulanowskiego 23a, Wrocław,
Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Napełnianie_klimatyzacja_stylauto

SERWIS KLIMATYZACJI

StylAuto Serwis klimatyzacji samochodowej Wrocław – aby zapewnić należyte funkcjonowanie systemu, który odpowiada za poprawienie komfortu osób podróżujących autem (z tego też powodu stanowi coraz bardziej pożądany element jego wyposażenia), wymaga on systematycznej i starannej obsługi serwisowej. Naprawa klimatyzacji samochodowej jest kosztowna i aby zagwarantować jej bezawaryjną pracę przez długie lata, należy cyklicznie (najlepiej raz w roku) przeprowadzić obsługę serwisową układu.

Serwis_Klimatyzacja_Stylauto
Warsztat_Stylauto-Serwis
Serwis_stylauto

Przyczyny takiej potrzeby wyjaśni zasada działania systemu i procesy w nim zachodzące . Wykorzystując prawa fizyki – czynnik mający postać cieczy pod dużym ciśnieniem, za sprawą zaworu rozprężającego zostaje gwałtownie rozprężony w parowniku (drugi element systemu znajdujący się w kabinie auta) a temu procesowi towarzyszy gwałtowny spadek temperatury. Ten właśnie fakt jest wykorzystywany do schładzania kabiny – ciepłe powietrze z zewnątrz wtłaczane przez system wentylacyjny i umieszczony w nim zimny parownik schładza kabinę. Podgrzewając parownik a w nim znajdujący się czynnik, przechodzi on w stan gazu, który pod zmniejszającym się ciśnieniem przemieszczany jest do kolejnego, trzeciego i najdroższego elementu układu – kompresora. Jego zadaniem jest sprężenie schłodzonego czynnika co zmienia go znowu w gaz i pod tą postacią wyrzucany jest do czwartego elementu systemu skraplacza (tzw. chłodnica klimatyzacji). Skraplacz, montowany z przodu samochodu, jest schładzany dużą ilością przepływającego powietrza (w wyniku jazdy lub pracy wentylatora) a w nim znajdującego się czynnika, który przez to się skrapla (staje się cieczą). Ciecz pozostając pod dużym ciśnieniem przepływa przez osuszacz, którego zadaniem jest odseparowanie od czynnika wody i innych zanieczyszczeń. Tak oczyszczony czynnik wpływa do zaworu rozprężającego, gdzie proces się powtarza tj. rozprężenie płynu, spadek temperatury, … . Pierwsze, niepokojące objawy niesprawności klimatyzacji to brak chłodzenia, hałas i nieprzyjemny zapach a najczęściej spotykanymi przyczynami są: ubytek czynnika chłodzącego (należy uzupełnić tzw. nabijanie klimatyzacji), zapchany osuszacz (może doprowadzić do uszkodzenia całego układu m.in. korozji czy zniszczenia sprężarki), zatraty kompresor (wymiana lub regeneracja sprężarki klimatyzacji).

Aby poprawić jakość powietrza w kabinie należy zadbać o regularne odgrzybianie klimatyzacji (całego systemu wentylacji tzw. ozonowanie klimatyzacji samochodowej) oraz wymianę filtrów kabinowych (pierwsza przyczyna zaparowywania szyb). Aby móc realizować solidną obsługę układów, uzupełniać coraz bardziej ekologicznymi czynnikami nasz serwis klimatyzacji samochodowej stale modyfikujemy w wiedzę, narzędzia i materiały dostosowując go do zwiększających się wymagań rynku – w tym producentów aut. Nie zwlekaj, kosztowna naprawa klimatyzacji samochodowej nie będzie konieczna jeśli będziesz regularnie odwiedzał Styl Auto serwis klimatyzacji samochodowej.

CENNIK

Napełnienie klimatyzacji wraz z testem szczelności od 307 zł
Wymiana filtra kabinowego od 66 zł
Ozonowanie - dezynfekcja klimatyzacji od 69 zł
Naprawa układu klimatyzacji od 249 zł

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Serwis klimatyzacji – sprawdzenie szczelności, uzupełnienie czynnika, smarowanie układu należy wykonywać co dwa lata.

Filtr należy wymieniać co najmniej raz w roku – warto jest to połączyć z usługą ozonowania – oczyszczania układu.

Zaleca się aby z klimatyzacji korzystanie przez cały rok – niweluje problem zaparowanych szyb.

ZADZWOŃ DO NAS

tel. 71 338 49 99
tel. 501-551-552
Umów wizytę w serwisie
Godziny otwarcia: 8:00-16:00

DOJAZD

Ulanowskiego 23 A, Wrocław
Mapa Google